Personal

Det är vi som arbetar på Borg & Merio Fastighetsförvaltning AB!
(Klicka på silverkuvertet till höger om respektive namn, för att maila personen direkt.)


VD/Fastighetsförvaltning/Teknisk förvaltning/Kommersiell förvaltning

Tomas Merio Silverkuvert-mail tomas.merio@borgmerio.se

Runt 40 års branscherfarenhet bl.a. inom HSB, varav drygt 20 som arbetsledare och kundansvarig. Tomas är mycket kunnig inom alla delar av branschen och med ett stort kontaktnät av skickliga fastighetsskötare och hantverkare.

personalfoto-1310-tomas


Fastighetsförvaltning/Projektering

Lars Eriksson Silverkuvert-mail lars.eriksson@borgmerio.se

Lars började jobba som förvaltare hos oss 1/11-19. Kvalitetsmedvetenhet, projektering och upphandling, är några av hans specialiteter, samt en lugn och metodisk arbetsstil.


Fastighetsförvaltning/Projektledning

Gunnar Dahlstrand Silverkuvert-mail gunnar.dahlstrand@borgmerio.se

Gunnar har en bred bakgrund/kunskap kring fastigheter, allt som hör därtill och förvaltning av detsamma. Han är även en social, service -och problemlösningsinriktad person, vilket är uppskattat.


Fastighetsförvaltning/Projektledning

Evelina King evelina.king@borgmerio.se

Evelina började hos oss 4/5-20 och har spenderat nästan hela sitt arbetsliv hittills i fastighetsbranschen, där hon stormtrivs. Hon är van vid att ha ett nära samarbete med uppdragsansvariga, tekniker, entreprenörer, BRF-styrelser och boende. Avslappnad, effektiv och noggrann.


Fastighetsskötsel/Fastighetsdrift

Stefan Ahlgren

Stefan har lång erfarenhet av fastighetsskötsel och fastighetsdrift. Han är noggrann, kunnig och social och är den tekniker som arbetat längst hos oss.

personalfoto-1310-stefan


Fastighetsskötsel/Fastighetsdrift

Riccard Sambalk

Riccard gick sin slutpraktik för skötsel/drift hos oss och visade så gott prov på färdighet och problemlösningsinriktning, att vi gärna ville ha kvar honom hos oss efter avslutad utbildning.


Fastighetsskötsel/Fastighetsdrift

Andreas Gårdman

Andreas har tidigare arbetet som murare/renoveringstekniker och ville bredda sina arbetsuppgifter genom skötsel/driftteknik, vilket blir möjligt hos oss och det tackar vi för.


Löpande administration/Kundtjänst

Lenita Merio Silverkuvert-mail lenita.merio@borgmerio.se

Kontorets ”spindeln i nätet” 😉 som arbetat administrativt sedan urminnes tider. Kan hålla många bollar i luften samtidigt, utan att tappa någon.

personalfoto-1310-tita


Ekonomi/Löpande administration/Web

Tette Merio Silverkuvert-mail tette.merio@borgmerio.se

Ekonomi/administration. Sköter även firmans webbrelaterade delar sedan lång tid tillbaka.

personalfoto-1411-tette


Kontorshund av rasen Jack Russel

Mulle Merio

Mulles specialitet är att ha hand om friskvården och humöret på firman.

personalfoto-1301-mulle


Ekonomisk samarbetspartner:


Brf Konsulterna/Redovisning/Ekonomi

Martina Sundman Silverkuvert-mail martina.sundman@brfkonsulterna.se

personalfoto-1509-martina