Personal

Det är vi som arbetar på Borg & Merio Fastighetsförvaltning AB!
(Klicka på silverkuvertet till höger om respektive namn, för att maila personen direkt.)


VD/Fastighetsförvaltning/Teknisk förvaltning/Kommersiell förvaltning

Tomas Merio Silverkuvert-mail tomas.merio@borgmerio.se

Runt 40 års branscherfarenhet bl.a. inom HSB, varav drygt 20 som arbetsledare och kundansvarig. Mycket stort kontaktnät av skickliga fastighetsskötare och hantverkare.

personalfoto-1310-tomas


Fastighetsförvaltning/Projektledare/Arbetsledare-Fastighetsskötsel/Fastighetsdrift

Jari Vantunen Silverkuvert-mail jari.vantunen@borgmerio.se

Liksom Tomas har Jari mångårig branscherfarenhet bl.a inom HSB och Jourmontör/Securitas.

personalfoto-1310-jari


Fastighetsförvaltning/Projektledning

Gunnar Dahlstrand Silverkuvert-mail gunnar.dahlstrand@borgmerio.se

Gunnar är ny hos oss (2018) och har en bred bakgrund/kunskap kring fastigheter, allt som hör därtill och förvaltning av detsamma. Han är även en social, service -och problemlösningsinriktad person, vilket är uppskattat.


Fastighetsskötsel/Fastighetsdrift

Stefan Ahlgren

Stefan har lång erfarenhet av fastighetsskötsel och fastighetsdrift. Han är noggrann, kunnig och social och är den tekniker som arbetat längst hos oss.

personalfoto-1310-stefan


Fastighetsskötsel/Fastighetsdrift

Riccard Sambalk

Riccard gick sin slutpraktik för skötsel/drift hos oss och visade så gott prov på färdighet och problemlösningsinriktning, att vi gärna ville ha kvar honom hos oss efter avslutad utbildning.


Fastighetsskötsel/Fastighetsdrift

Andreas Gårdman

Andreas har tidigare arbetet som murare/renoveringstekniker och ville bredda sina arbetsuppgifter genom skötsel/driftteknik, vilket blir möjligt hos oss och det tackar vi för.


Löpande administration/Kundtjänst

Lenita Merio Silverkuvert-mail lenita.merio@borgmerio.se

Kontorets ”spindeln i nätet” 😉 som arbetat administrativt sedan urminnes tider. Kan hålla många bollar i luften samtidigt, utan att tappa någon.

personalfoto-1310-tita


Ekonomi/Löpande administration/Web

Tette Merio Silverkuvert-mail tette.merio@borgmerio.se

Ekonomi/administration. Sköter även firmans webrelaterade delar sedan lång tid tillbaka.

personalfoto-1411-tette


Kontorshund av rasen Jack Russel

Mulle Merio

Mulles specialitet är att ha hand om friskvården och humöret på firman.

personalfoto-1301-mulle


Ekonomisk samarbetspartner:


Brf Konsulterna/Redovisning/Ekonomi

Martina Sundman Silverkuvert-mail martina.sundman@brfkonsulterna.se

personalfoto-1509-martina