Personal

Det är vi som arbetar på Borg & Merio Fastighetsförvaltning AB!
(Klicka på silverkuvertet till höger om respektive namn, för att maila personen direkt.)


VD/Fastighetsförvaltning/Teknisk förvaltning/Kommersiell förvaltning

Tomas Merio Silverkuvert-mail tomas.merio@borgmerio.se

Dryga 30 års branscherfarenhet bl.a. inom HSB, varav 20 som arbetsledare och kundansvarig. Mycket stort kontaktnät av skickliga fastighetsskötare och hantverkare.

personalfoto-1310-tomas


Fastighetsförvaltning/Projektledare/Arbetsledare-Fastighetsskötsel/Fastighetsdrift

Jari Vantunen Silverkuvert-mail jari.vantunen@borgmerio.se

Liksom Tomas har Jari mångårig branscherfarenhet bl.a inom HSB och senast inom Jourmontör/Securitas.

personalfoto-1310-jari


Fastighetsförvaltning/Projektering

Lindha Konradsson Silverkuvert-mail lindha.konradsson@borgmerio.se

Lindha är vår senast tillkomna fastighetsförvaltare och som sådan har hon även med sig ny ”input” till företaget. Hon är positiv, noggrann, ansvarsfull och social.

personalfoto-1509-lindha


Fastighetsskötsel/Fastighetsdrift

Stefan Ahlgren

Stefan har lång erfarenhet av fastighetsskötsel och fastighetsdrift. Han är noggrann, kunnig och social.

personalfoto-1310-stefan


Fastighetsskötsel/Fastighetsdrift

Henry Haataja

Henry är en noggrann, pigg fastighetsskötare med mycket energi och ett glatt sinnelag. Omtyckt av alla han möter.

personalfoto-1307-henry


Fastighetsskötsel/Fastighetsdrift

Ilker Temel

2014 gick Ilker sin fastighetsskötarepraktik hos oss. Sedan dess har han fullgjort sin utbildning och hunnit arbeta några år i branschen. Vi är glada över att ha honom hos oss igen, nu som anställd, duktig fastighets/driftskötare.

Ilker Temel, Borg & Merio Fastighetsförvaltning AB


Löpande administration/Kundtjänst

Lenita Merio Silverkuvert-mail lenita.merio@borgmerio.se

Kontorets ”spindeln i nätet” 😉 som arbetat administrativt sedan urminnes tider. Kan hålla många bollar i luften samtidigt, utan att tappa någon.

personalfoto-1310-tita


Ekonomi/Löpande administration/Web

Tette Merio Silverkuvert-mail tette.merio@borgmerio.se

Ekonomi/administration. Sköter även firmans webrelaterade delar sedan lång tid tillbaka.

personalfoto-1411-tette


Kontorshund av rasen Jack Russel

Mulle Merio

Mulles specialitet är att ha hand om friskvården och humöret på firman.

personalfoto-1301-mulle


Ekonomisk samarbetspartner:


Brf Konsulterna/Redovisning/Ekonomi

Martina Sundman Silverkuvert-mail martina.sundman@brfkonsulterna.se

personalfoto-1509-martina